Derbi 50cc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o motocykloch Derbi s objemom 50ccm
 
PříjemPortálLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Prosím pomocte!!

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Kejlista

Kejlista


Poèet pøíspìvkù : 12
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 31. 03. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Wed Jun 23, 2010 5:27 pm

Sice nemám Derbi senda ale Aprilia Rx která je motorově uplně stejná jako Derbi... Mám problém.. nejde tak často nastartovat jde pouze přez Sytič... ale větší problém je ten že když už to mám nastartovaný tak vypnu sytič a jakmile se chci rozjet tak přidám plyn a rozjedu se ale pak když dávám plnej tak to dělá takový dívný zvuk jako kdyby to chcípalo.. ale po chvilce se to zase rozběhne a funguje to v phoodě a pak zařadim vejš a stejnej problém.... kdyžtak mi poradtě je to fakt nutný to je ejdinej problém potřebuju to na technickou prosím poradtě mi..
Návrat nahoru Goto down
Mara008

Mara008


Poèet pøíspìvkù : 135
Points : 126
Reputation : 10
Join date : 05. 01. 09
Location : Moravskoslezsko

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Wed Jun 23, 2010 7:01 pm

mno jestli tomu dáváš hned od začátku plný kotel tak se nedív ... dělá to i když je to zahřáté?? jestli jo tak ještě zkus vyčistit karbec a svíčku
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=23263
Kejlista

Kejlista


Poèet pøíspìvkù : 12
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 31. 03. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Wed Jun 23, 2010 7:05 pm

No právě že plnej nedávám ze začátku dávám tak čtvrt pak půl a když chci dát plnej tak najednou to chcípne... ale když tam mám sytič tak to jde v pohodě nechápem.. :-/
Návrat nahoru Goto down
Kejlista

Kejlista


Poèet pøíspìvkù : 12
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 31. 03. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Wed Jun 23, 2010 7:06 pm

Karburátor sem čistil... před 2tejdny a svíčku tam mám novou před 2tejdny... nevím čím to je..
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Wed Jun 23, 2010 9:43 pm

Tak to je celkom jasný prípad chudobnej zmesi. Buď máš príliš malú trysku, spadnutú ihlu alebo, celkom najpravdepodobnejšie, ti to niekde nasáva falošný vzduch. Ešte raz poriadne skontroluj celé sanie, zvlášť airbox, spojenie karburátor-motor atď.

Skrátka tam máš moc vzduchu. Keď za jazdy zapneš sytič, obohatíš tým zmes (ide tam viac benzínu) a motor sa už dokáže s veľkým množstvom vzduchu vysporiadať. Takisto pri vysokých otáčkach - spotreba benzínu a tým pádom aj vzduchu narastá, takže je ho akurát. V nízkych točkách je pri pridaní plného plynu je v karburácii príliš veľa vzduchu v pomere s benzínom a zmes je tým pádom nekvalitná - chudobná.

Ak si si na 100% istý že všetko tesní, trysky sú správne a ihla v poriadku pripchaj trochu otvory na airboxe.



Technická poznámka: Aprilia používa motor Minarelli AM6, Derbi má vlastný Smile V každom prípade, vitaj na fóre Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
Kejlista

Kejlista


Poèet pøíspìvkù : 12
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 31. 03. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Thu Jun 24, 2010 7:54 pm

Děkuju moc za přívítání.. Smile ... Nejpíš to bude asi tim Airboxem.. je docela ve špatném stavu... A díky tomu to taky nechytá nebo je to nečim jineim??
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Fri Jun 25, 2010 10:31 am

Môže to byť tým. Týmto motorom stačí len malý nadbytok alebo nedostatok vzduchu a už to nejde... Poriadne zatesniť Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
Kejlista

Kejlista


Poèet pøíspìvkù : 12
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 31. 03. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Tue Jun 29, 2010 10:25 pm

Mám vyčištěné trysky.. a nejspíš za to může Vzduchovej filtr (Airbox) je v hodně špatnym stavu... díky němu se zacpou trysky a pak to těžko pojede tak jak má... objednal sem si Sportovní filtr s tryskama... Smile
Návrat nahoru Goto down
Machy




Poèet pøíspìvkù : 3
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 11. 06. 10

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Fri Jul 09, 2010 12:30 am

zdar chtěl bych se zeptat jakou svíčku mi doporučíte na Derbi Senda 50....80ccm valec a karburator 19 mm Dell orto:)..díky za odpověd:)
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Fri Jul 09, 2010 9:06 pm

NGK BR9ES alebo BR10ES, záleží čo jazdíš...
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
Osi




Poèet pøíspìvkù : 73
Points : 92
Reputation : 0
Join date : 11. 03. 09
Location : Brno

Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1Sat Jul 10, 2010 2:12 pm

Tohle mi dělá taky , nech to tak 2 minuty na volnoběh ..Mě to připadá jako kdyby tam nenatekl benzín ..Ale pak je to v pohodě Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=80246
Sponsored content





Prosím pomocte!! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosím pomocte!!   Prosím pomocte!! Icon_minitime1

Návrat nahoru Goto down
 
Prosím pomocte!!
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Pomocte!
» prosim poradte....

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Derbi 50cc :: Non Motorrade :: Opravy a problémy-
Přejdi na: