Derbi 50cc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o motocykloch Derbi s objemom 50ccm
 
PříjemPortálLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku

Goto down 
+2
hOOrNeT
Admin - Woozie
6 posters
AutorZpráva
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Thu Feb 05, 2009 2:44 pm

Každý motorkár určite zažil mazanie reťaze, výmenu brzdových deštičiek, či len prosté vyťahovanie predného či zadného kolesa z rámu. A určite každý vie, aký je to opruz ak motorka nemá hlavný stojan (to je prípad našich mopedov). Riešením by mohol byť univerzálny zdvihák pod motorku. Tie však bývaju niekedy dosť drahé (najlacnejší som videl u Louisa za 45€) a tak nezostáva nič iné len improvizovať. Samozrejme existuje veĺké množstvo zdvihákov/stojanov: Pod vidlice, pod kyvku, pod krk riadenia a pod motor, ktorý sa mi zdá ako najuniverzálnejší. Jeho výhoda spočíva v tom že obidve kolesá možu byť naraz vo vzduchu a motorka je v absolútnej rovine tak ako za jazdy.
Ja som takto zaimprovizoval počas jedného nudného víkendu:

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku P1010010Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku P1010011
Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku P1010210 Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku P1010012

Nosný základ tvoria štyri trubky ohnuté do "L", medzi ktoré sú vovarená trubky, do ktorých sa nasúva vrchná časť zdviháka. Výška v zasunutom stave je 300mm aby sa pohodlne vošiel pod motorku. Môže sa vysunúť až do výšky 480mm. O zdvihnutie sa stará hydraulický hever s nosnoťou 5t čo je pre naše potreby dostačujúce Laughing Zatiaľ s ním mám super skúsenosti. Motorku drží už tri týždne a nevyzerá že by sa niekde prehýbal alebo klesal. Ešte plánujem do trubiek navŕtať aspoň osmičky diery pre aretačné šróby, aby hever nemusel byť stále pod tlakom. A samozrejme ho natrieť aspon základovkou. Najlepšie modrou Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
hOOrNeT

hOOrNeT


Poèet pøíspìvkù : 139
Points : 76
Reputation : 1
Join date : 04. 02. 09
Location : Královehradecký kraj

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Sat Feb 07, 2009 12:37 pm

Nazdár, taky jsem něco takovýho dělal, funguje to výborně, mám to svařeno z jeklů.... Jen nemám hever, ale udělal jsem to tak, jak jsou ty origoš ... zkrátka mam páku na kterou šlápnu a moto je ve vzduchu...
Foto ukáže víc...
Koukejte prosím jen na ten stojan, ne na tu motorku, je to stará fotka, neměl jsem tam ještě laďěnou koncovku a podobný capiny..

Foto ZDE

S pozdravem
hOOrNeT
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Sat Feb 07, 2009 11:40 pm

máš to pekné. Keby mi nepovieš že si to robil na kolene tak by som neveril tomu, že to nie je originál z obchodu Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
hOOrNeT

hOOrNeT


Poèet pøíspìvkù : 139
Points : 76
Reputation : 1
Join date : 04. 02. 09
Location : Královehradecký kraj

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Sun Feb 08, 2009 1:56 am

No, děkuju za pochvalu, nědělal jsem to doma, ale u kámoše v dílně, oni mají firmu takže tam je dost náčiní... doma chybí hlavně svářečka nějaká kvalitnější (teda já nemam ani tu nekvalitní) ale kámošovo COčko to jistí Very Happy Mám to k němu 15km, ale co se dá dělat... když jsem u něj dělal vejfuk tak jsem ho vozil v batohu.... lidi na mě koukali jak na blázna... koukala jen trubka ven.. asi mysleli, že mám sebou flintu

Jinak hezky to vypadá jen z dálky a na fotce.. z blízka už to takové není... sem tam letí krapet úhel, jak se to při svařování hřálo a trošku kroutilo... ale na 95kg motorku to stačí... Very Happy

S pozdravem
hOOrNeT
Návrat nahoru Goto down
Mara008

Mara008


Poèet pøíspìvkù : 135
Points : 126
Reputation : 10
Join date : 05. 01. 09
Location : Moravskoslezsko

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Tue Mar 03, 2009 8:21 pm

... já mám takový stojan, taky to byla domácí výroba ... ale nechci se chlubit cizim peřím ... dostal jsem ho k té čezetě ... a trošku sem ho ještě upravil ... vypadá skoro jako ten originál



Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku P8032126
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=23263
petro50




Poèet pøíspìvkù : 70
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 23. 07. 09
Age : 30
Location : Trenčianska Teplá

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Thu Aug 13, 2009 9:53 am

Návrat nahoru Goto down
mates93




Poèet pøíspìvkù : 39
Points : 50
Reputation : 3
Join date : 11. 08. 09

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Thu Aug 13, 2009 11:29 am

Petro: jojo taky mam podobnej Laughing
Návrat nahoru Goto down
Osi




Poèet pøíspìvkù : 73
Points : 92
Reputation : 0
Join date : 11. 03. 09
Location : Brno

Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1Sun Jan 31, 2010 8:24 pm

Já to vždicky hodím na rybářskou židličku a je to Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=80246
Sponsored content





Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku   Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku Icon_minitime1

Návrat nahoru Goto down
 
Tip na upršaný víkend - Zdvihák pod motorku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Derbi 50cc :: Non Motorrade :: Úpravy / Tuning-
Přejdi na: