Derbi 50cc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o motocykloch Derbi s objemom 50ccm
 
PříjemPortálLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Neštartuje

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sat Sep 26, 2009 6:21 pm

Zdar chlapi, mám problém so štartovaním.
Dal som nový karburátor (DO PHBG 19 DS) a nejaví záujem spolupracovať. Vec sa má tak že do válca nejde zmes. Sviečka je suchá a zmes nevychádza ani z výfuku ani z otvoru pre sviečku.
Trysku som skúsil najväčšiu akú mám (87), ihla na prvom záreze, vzdušník povolený aj zatiahnutý, klapky som skúšal dvoje, nastavoval som hladinu v plavákovke - a stále rovnaký scénar.
Kontroloval som celé sanie - všetko tesní. Podtlak to aký taký má, určite dosť silný na nasatie.
Už si fakt neviem rady a začínam z toho šedivieť. Akúkoľvek radu vrelo privítam. Ďakujem

A ešte jedna vec. Vedel by mi niekto povedať načo sú tieto dve srandy? Obe vedú to plavákovky. Mohol by to byť podtlak pre palivový ventil ale prečo by viedol do plávakovky a prečo by boli dva?

Neštartuje Kit_ca11
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
mates93




Poèet pøíspìvkù : 39
Points : 50
Reputation : 3
Join date : 11. 08. 09

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 11:41 am

ty 2 vývody jsou pouze přepady... když nakloníš karburátor vyteče ti benzín z plovákové komory...

A k tomu benínu zkoušel si vyndat nádrž nasát pusou vzduch z te hadičky podtlaku jestli ti teče benzín z nádrže? Máš v nádrži benzín? (je to k smichu ale na foru už se to taky jednomu stalo Very Happy ) Jinak teda netuším co by to mohlo být... jedině ucpaná tryska nebo ucpaná příruba pro hadičku na benzín...
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 1:04 pm

Ako nádrž mi teraz slúži PET flaša a kúsok hadičky (nech to nemusím furt skladať/rozoberať) Smile Oditiaľ benál určite tečie. Karbec som dnes celý prefúkol takže by mal byť čistý. Ešte sa pozrem na hladinu v plavákovke ale benálu je tam určite dosť. Jednoducho si ho nenasaje. Napadá ma slabá kompresia. Mám starší válec Polini Evolution 47,6. Má nabehané asi 37tisíc, začiatkom sezóny som vymenil piestny krúžok (odvtedy cca 15tis km). Mám doma ešte originál 50ccm ten je úplne nový. Myslíš že 19mm karburátor by bol na ten origo válec moc?
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
mates93




Poèet pøíspìvkù : 39
Points : 50
Reputation : 3
Join date : 11. 08. 09

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 1:31 pm

50cc to pobere v pohodě... ale nevim nechapu to nemáš zaseklej plovák? když to šlo předtm musí to jít i teď... když daš benzin pod svíčku a nakopneš tak nechytne? Je to divný opravdu nevim no
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 5:00 pm

Tak som to rozchodil. Znie to neuveriteľne ale ten válec nemal skoro žiadnu kompresiu. Nebol schopný nasať si zmes. Zistil som to až keď som tam zo zúfalosti nahodil originál 50ccm, ktorý mi pri nakopávaní skoro zlomil nohu (v porovnaní so starým 70ccm samozrejme Very Happy ). Raz som do toho kopol a motor bežal ako nový. Teraz mi už len zostáva obohatiť zmes pač sviečka je biela ako novoročný sneh. Ďakujem ti za cenné rady Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
mates93




Poèet pøíspìvkù : 39
Points : 50
Reputation : 3
Join date : 11. 08. 09

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 6:29 pm

to je zajímavé tak ti nejspíš netěsní těsnění pod hlavou ... zkus si vyrobit nebo sehnat nové a musí to chodit... a nebo něco s pístem nebo kroužky no...
Návrat nahoru Goto down
Admin - Woozie
Admin
Admin - Woozie


Poèet pøíspìvkù : 185
Points : 146
Reputation : -1
Join date : 02. 01. 09
Age : 31
Location : Trenčín

Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1Sun Sep 27, 2009 6:49 pm

Bude to asi piestom. Má na konte 37tisíc nie zrovna kochacím tempom. Asi by to chcelo nový o niečo širší ale už do toho moc prachy vrážať nechcem.
Návrat nahoru Goto down
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=35410
Sponsored content





Neštartuje Empty
PříspěvekPředmět: Re: Neštartuje   Neštartuje Icon_minitime1

Návrat nahoru Goto down
 
Neštartuje
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» SOS Nestartuje

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Derbi 50cc :: Non Motorrade :: Opravy a problémy-
Přejdi na: